Πόσα χρόνια έχω να βιώσω αυτήν τη διαδικασία σε Θεσσαλονίκη και Κιλκίς; Γι’ αυτό και δεν έχασα την ευκαιρία να απαθανατίσω τη στιγμή, με τον ιερέα του Δροσάτου, πατέρα Ιωάννη, να γυρνά στα σπίτια του χωριού, μέσα στο κρύο. Τα χωριά κρατάνε ακόμα!
Τετάρτη, 09 Ιανουαρίου 2008 10:10
Θεοφάνια στο χωριό
Πόσα χρόνια έχω να βιώσω αυτήν τη διαδικασία σε Θεσσαλονίκη και Κιλκίς; Γι’ αυτό και δεν έχασα την ευκαιρία να απαθανατίσω τη στιγμή, με τον ιερέα του Δροσάτου, πατέρα Ιωάννη, να γυρνά στα σπίτια του χωριού, μέσα στο κρύο. Τα χωριά κρατάνε ακόμα!