Στο 29’ ωραία ομαδική ενέργεια, ο Ξυγαλατάς βρήκε τον Γιατισάκη ο οποίος με τακουνάκι πάτησε στον Μπελίτσα που άνοιξε το σκορ. Οι Καστανιές ισοφάρισαν με κεφαλιά του Τακαβάκη στο 58’, με τον Αλέξανδρο να έχει τον απόλυτο έλεγχο, να δημιουργεί δύο καλές φάσεις, και εν τέλει να βρίσκει τέρμα στο 87’, όταν ο Μακάριος έκλεψε την μπάλα, έκανε την προσποίηση και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
Στο 90’+2’ ο Ζορμπάς πέρασε τον προσωπικό του αντίπαλο και με πλασέ από κοντά πέτυχε το 3-1. Στο 90’+5’ ο Λαδάς με σουτ έξω από την περιοχή διαμόρφωσε το τελικό 3-2.
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΙΛΚΙΣ: Αθανασιάδης, Κότσι (90’+1’ Κετικίδης), Σ. Παπαδόπουλος, Γυριχίδης (66’ Χριστοφορίδης), Μαριόγλου (41’ Σιδηρόπουλος), Αμανατίδης, Μπελίτσας, Γιατισάκης, Μακάριος, Ζορμπάς, Ξυγαλατάς (46’ Δεμερτζής)
Επιτυχίες στα παιδικά πρωταθλήματα
Στην Γουμένισσα αγωνίστηκαν την Πέμπτη 27-03 δύο τμήματα του Αλέξανδρου Κιλκίς, στα πλαίσια των αγωνιστικών των ηλικιακών πρωταθλημάτων Κ10 και Κ12 της ΕΠΣ Κιλκίς!
Πολύ καλή απόδοση και για τις δύο ομάδες των Κωνσταντίνου Σωτηριάδη και Βασίλη Ορμανίδη στις δύο αναμετρήσεις τους με τα αντίστοιχα τμήματα του Πάικου Γουμένισσας!