![](/images/prosopa/kourtzanidis.jpg)
Φροντίζοντας λοιπόν για την όσο το δυνατόν μεγαλύτερη οικονομία στην κατανάλωση του, σας παρακαλούμε να συμβάλλετε θετικά , σε μια κοινή προσπάθεια εξοικονόμησης του πόσιμου νερού , προσέχοντας ιδιαίτερα την άσκοπη σπατάλη του, ώστε να μην το στερηθούμε.
Όλοι μαζί προσέχουμε ……….για να έχουμε.»
Είναι η επιστολή που έστειλε ο Δήμαρχος της Ευρωπού κος Κουρτανίδης προς όλους τους δημότες με στόχο να τους ενημερώσει και να τους ευαισθητοποιήσει ώστε να χρησιμοποιούν το νερό με προσοχή και οικονομία.
Το φυλλάδιο επί πλέον εμπεριέχει χρήσιμες οδηγίες ,τις οποίες αν ακολουθήσουν οι πολίτες τα οφέλη θα είναι σημαντικά.